KURUMSAL
Kliniğimize İlk Başvuru

Kıymetli Anne / Baba;

Kliniğimize başvurmanız durumunda kısa da olsa kliniğimiz, ekibimiz ve  nasıl bir destek hizmeti alacağınıza dair bilgi vermek istiyoruz.

Biz Kimiz ?

Allia Kliniği olarak çocuk ve ergenin yaşamış olduğu sorunun çözüme kavuşturulmasında çocuk-ergen-ebeveynin birlikte ele alınmasının daha uygun olduğu düşüncesi ile Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı, Psikiyatri Uzmanı, Çocuk Ergen Psikologu, Yetişkin Psikologu, Çift Terapisti profesyonellerinden oluşan interdisiplineer ekip çalışmasını gözeterek hizmet vermekteyiz.

Nasıl Çalışıyoruz ?

Kliniğimiz Pazartesi'den Cumartesi de dahil olmak üzere haftanın altı günü 10.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Randevu almak için; 09.00-19.00 saatleri arasında 0533 094 06 05 ve 0216 455 39 29 nolu telefonlarımızdan asistanımıza ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Uzm. Dr. Veli KURT için doktortakvimi.com sitesinden Online randevu da alabilirsiniz. 

Randevu için bir gün önceden klinik asistanımız teyit amaçlı sizi aramaktadır. Randevu teyidi yapılmış danışanlarımızın hiçbir sebep olmadan randevularını tekrarlayıcı şekilde iptal etmeleri ya da randevularına gelmemeleri durumunda tekrar kliniğimizden randevu verilmemektedir.

Kliniğimize ilk başvuruda bulunan danışanlarımızdan, cumartesi randevuları için duruma göre Havale ya da EFT yoluyla ön ödeme talep edilmektedir.
 
Yaşamış olduğunuz soruna göre kliniğimizdeki istediğiniz Uzmana direk randevu alarak gelebilirsiniz. Kliniğimize gelmeden önce çocuk ve ergenin geleceği yer ve uzmanla ilgili bilgilendirilmesi uygun olacaktır. Buna yardımcı olması için sosyal medya hesaplarımızdan ve www.alliaklinik.com internet sitemizden kliniğimizin ve uzmanlarımızın fotoğraflarını gösterebilirsiniz.
 
Kliniğimizin genel çalışma prensibi; çocuk ve ergenin sorununa göre ilk olarak Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Veli KURT tarafından muayene edilmesidir. Çocuk ve ergenin sorununa psikiyatrik tanı konması için ek testler gerekli olursa (Gelişim Testi, Zeka Testi, Dikkat Eksikliği Testi, Öğrenme Güçlüğü Bataryası v.b) aileye bilgi verilerek en kısa sürede ilgili uzmanın değerlendirmesi sağlanmaktadır. Eğer tanı ilk muayenede konmuş ise tedavi planı, aile ile birlikte değerlendirilerek çocuk ve ergenin ihtiyaçlarına göre yapılmaktadır.

Psikiyatrik tedavi; çocuk ve ergenin sorununa göre, Terapi (Psikoterapi, Oyun Terapisi, EMDR, Aile Terapisi v.b), Özel Eğitim Desteği, Konuşma Terapisi  ya da Medikal Tedavi (İlaç Tedavisi) olarak planlanabilir.
 
Çocuk ve ergenin tedavisine katkı sağlayacağı düşünülen durumlarda; ebeveynler ayrı ayrı ya da birlikte kliniğimizde bulunan Psikiyatri Uzmanı ya da Yetişkin Psikologuna yönlendirilmektedir.
 
Kliniğimizde Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Veli KURT'un muayene süresi ortalama 1 saat olarak planlanmaktadır. Bu sürenin bir kısmı çocuk ve ergenle yapılan görüşme, bir kısmı ise aile ile yapılan görüşmeden oluşmaktadır. 1 seanslık süre tanı ve tedavi planı için yeterli olmaması durumunda en kısa süreye tekrar randevu verilerek tedavi planlanır. Eğer çocuk ve ergene medikal (ilaç) tedavi planlanmış ise bir sonraki görüşme ortalama 4 hafta sonra gerçekleştirilir.

Çocuk ve ergenin tedavisi medikal (ilaç) tedavi desteği olarak sürecek ise; ortalama 1 ile 2 ayda bir görüşülmektedir. Bu süreçte medikal (ilaç) tedavinin etkileri açısından telefonla bilgi paylaşımı yapılmaktadır.
 
Tedaviye Psikoterapi, Oyun Terapisi ile devam edilmesi ya da Medikal (ilaç) tedaviye bu terapilerden birinin eklenmesi durumunda ise; bu süreçte Çocuk ve Ergen Psikologlarımızdan çocuk ve ergenin sorununa göre ilgili Psikolog ile haftalık olarak terapi devam ettirilmektedir.

Terapi seanslarımız ortalama 45-50 dk sürmektedir. Çocuk ve ergenin sorununa göre Terapist sadece çocuk ve ergenle çalışılabilir ya da çocuk-ergen ve ailesi ayrı ayrı ya da birlikte terapiye alınabilir.

Terapi randevu saatinde çocuk-ergen ve ailesinin kliniğimizde hazır bulunmasını ve bir sonraki danışanımızın saatinde alınabilmesi için seansın zamanında bitirilmesini talep ediyoruz. Randevu saatine geç kalmış olan danışanlarımızın terapisi Terapistin insiyatifi doğrultusunda zamanında sonlandırılmaktadır. 

Terapi desteği sağlanan çocuk ve ergenlerin klinik gelişimi  haftalık olarak Dr. Veli KURT ve ilgili Psikolog tarafından vaka toplantısında birlikte ele alınır. 

Eğer çocuk ve ergenin tedavisi için Özel Eğitim Desteği gerek görülürse; aileye durum açıklanarak, özel eğitim desteğinin nasıl olacağı hakkında bilgi verilir. Özel eğitim desteğine ihtiyaç duyan çocuk ve ergenler için eğitim departmanımız Allia Çocuk Gelişim Akademisi'nde Dr. Veli KURT'un koordinatörlüğünde; Psikolog, Floortime Terapisti, Özel Eğitim Uzmanı, Konuşma Terapisti,  Ergoterapi Uzmanı'ndan oluşan profesyoneller tarafından destek sağlanmaktadır.

Ayrıca aileler kendileri de farklı kurumları araştırıp ilgili yerlere başvurabilmektedir. Çocuk ve ergenin devam ettiği eğitim kurumuna istenmesi halinde durumunu bildirir rapor ailenin izniyle gönderilmekte, takip sürecinde ilgili kurumdan rapor talep edilmektedir. Eğitim için yönlendirilmiş olan çocuk ve ergenlerin Dr. Veli KURT tarafından takibi ortalama 3 aylık periyotlarla yapılmaktadır. 

Kliniğimizde tüm seanslarımız ücrete tabidir. Kliniğimizde yapılan tüm testler ücrete tabi olup; ücretler yapılan teste göre değişmektedir. Eğer başka Özel ya da Devlet Kurumunda yapılmış güncel testler rapor halinde tarafımıza ulaştırılırsa, zaman ve maddi kayıp olmaması için tekrar testlerin yapılmasını prensip olarak uygun görmemekteyiz.
   
Banka ve Özel Sağlık Sigortalı danışanlarımız talep etmeleri durumunda vermiş olduğumuz makbuz ve özel sağlık sigortası formu ile Muayene ve Terapi ücretlerinin belli bir kısmını banka ve sigorta şirketlerinden alabilmektedir.
 
 *** En kısa süre de evladınıza ve size yardımcı olabilmek için kliniğimizde görüşmek üzere.
 Saygılarımızla.

Allia Psikiyatri Kliniği
Ulaşım Krokisi
Allia Klinik © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitedeki tüm paylaşımlar bilgilendirme amaçlı olup tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz.