EKİBİMİZ
Klinik Psikolog Aylin ALKAN
 
Klinik Psikolog, Psikoterapist
 
Eğitim: Işık Üniversitesi (Lisans), Işık Üniversitesi (Yüksek Lisans)
 
Uzmanlık Alanı: Çocuk ve Genç
 
Terapi Ekolleri: Çocuk Merkezli Oyun Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Psikodinamik Psikoterapi, EMDR
 
Lisans eğitimini FMV Işık Üniversitesi, Psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Reem Nöropsikiyatri kliniğinde staj yapmıştır. Lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. Ömer Saatçioğlu’nun yanında gönüllü asistanlık yapmıştır. Lisans bitirme projesini Prof. Dr. Ömer SAATÇİOĞLU danışmanlığında ‘’The Relationship between Stress and Eating Attitudes  Effect  Gender’’   adlı  araştırmasıyla tamamlamıştır.
Yüksek lisans eğitimini aynı üniversitenin Klinik Psikoloji Çocuk ve Ergen  Alt Dalında tamamlamıştır. Yüksek Lisans sürecinde Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde staj yapmıştır. Yüksek lisans projesi ‘’Anne Baba Tutumunun Çocukların Anksiyete Bozuklukları Üzerine Etkisi’’ konusunu ele almıştır. Uzmanlık eğitimini Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümünde tamamlarken, yarım dönem süresince Bilişsel Davranışçı eğitimi ve süpervizyonu alarak Işık Üniversitesi Rehberlik Biriminde Oyun Terapi seanslarını sürdürmüştür. Yüksek Lisans sürecinde özel rehabilitasyon merkezinde ve özel bir anaokulunda çalışmaya başlamıştır.
2014 yılında Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneğinden ‘’Oyun Terapisi Teorik ve süpervizyon eğitimi’’ almıştır. Dr. Evangeline Munns’dan ‘’Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’’ eğitimini tamamlamıştır. Oyun terapisi ile ilgili süreç içerisinde ‘’Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun Terapisi’’ eğitimini almıştır. Aynı zamanda 2017 yılından beri de Dr. Sergül Ogur Çaydamlı ile haftalık vaka paylaşımı ve süpervizyon yapmaktadır.
 
Psikolog Aylin Alkan, 2018- 2020 yılları arasında Davranış Bilimleri Enstitüsü bünyesinde verilen EMDR 1. Düzey Eğitimini tamamlamıştır. Prof. Dr. Ümran Korkmazlar’dan ‘’EMDR Çocuk ve Ergen 1. Düzey’’ , ‘’EMDR ile Çocuk Olgularla Çalışmak ‘’, ‘’EMDR ve İyileştiren Hikayeler’’ eğitimlerini almıştır. 2019 yılında Uzm. Psk. Derya Altınay’dan ‘’Çocuklarda ve Ergenlerde Bağlanma Travmaları ve EMDR Çalıştayı’’ eğitimine katılmıştır.
Çocukların ruhsal gelişimini testler üzerinden anlamak için, 2017-2010 yılları arasında Yrd. Doç. Dr. Neslihan Zabcı’dan ‘’Çocuk ve Ergenlerin Ruhsal Özelliklerinin Projektif Testlerle değerlendirilmesi’’ eğitimini almıştır. 2019-2020 yılları arasında Uzm. Psk. Funda Akkapulu’dan ‘’Çocuk Çizimlerinin Projektif  Değerlendirmesi’’ eğitimini tamamlamıştır.
 
Psikolog Aylin Alkan, IFTI Psikoterapinin kurucusu Yrd. Doç. Dr. Murat Dokur’un sertifiye ettiği Çift ve Aile Terapisi eğitimine devam etmektedir.
 
Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen WISC-R ve WISC 4 zeka testlerinin uygulayıcıdır.
2017 yılında Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneğinden ‘’Denver II Gelişimsel Tarama Testi’’ eğitimini almıştır. 2015 yılında Self Psikoloji Akademi’de AGTE, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Bender Geştalt Görsel Motor Algı Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Cattel 2A Zeka Testi, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, Frankfurter Konsantrasyon Testlerinin uygulayıcısıdır.
 
Psikolog Aylin Alkan’ın çocuk ve gençlerde uzmanlık alanları; Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Kaygı bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Bağlanma Bozukluğu ve Yeme sorunlarıdır.
 
Terapi eğitimlerine ek olarak, Türk Psikologlar Derneği (TPD), Davranış Bilimleri Derneği (DBE), ve TPD etik yönetmeliğine bağlıdır.
 
 
 
Allia Psikiyatri Kliniği
Ulaşım Krokisi
Allia Klinik © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitedeki tüm paylaşımlar bilgilendirme amaçlı olup tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz.